In Lede is het verboden om op een openbare plaats rondzwervende of verwilderde dieren te voederen. Het Lokaal bestuur maakt een uitzondering voor personen met een voederpas. Zij kunnen zwerfkatten voederen via een voorafgaande schriftelijke toestemming van het college van burgemeester en schepenen.
Als je zwerfkatten voedert zonder voederpas, riskeer je een GAS-boete.
Een voederpas kan je aanvragen bij de milieudienst.
Wat zijn de voorwaarden?
Een voederpas is persoonlijk. Je kan de voederpas niet voor iemand anders aanvragen. Je kan enkel een voederpas aanvragen als je meerderjarig bent.
Als houder van een voederpas, moet je volgende voorwaarden naleven:
- Je hebt steeds je voederpas en identiteitskaart bij als je zwerfkatten voedert. Op vraag toon je die aan de politie of een gemachtigde ambtenaar.
- Je voedert enkel zwerfkatten.
- Je stemt de hoeveelheid voer af op het aantal zwerfkatten.
- Je geeft de zwerfkatten enkel droogvoer, dus geen karkassen, vers vlees, slachtafval, keukenresten, visgraten, blikvoer ...
- Je biedt het droogvoer aan in een proper bakje en nooit los op de grond.
- Je haalt het voederbakje voor zonsondergang weg en wast het af.
- Je geeft de dieren enkel vers water (geen melk!) in een aangepast bakje.
- Je voedert de zwerfkatten zoveel mogelijk op vaste tijdstippen. Je doet dat enkel op de plaats die je met de voederpas is toegewezen. Wil je op een andere locatie voederen? Dan doe je een nieuwe aanvraag.
- Je meldt nieuwe zwerfkatten aan de milieudienst via milieu@lede.be of 053 60 68 25.
- Je plaatst geen mandjes, dozen, hokjes of andere nestelgelegenheden op de voederlocatie.
Stel je een schending van deze voorwaarden door anderen vast op de plaats die je met de voederpas is toegewezen? Meld dit aan de milieudienst op milieu@lede.be of 053 60 68 25.
Hoeveel kost het?
Een voederpas aanvragen is gratis.
Welke stappen zijn er?
Vraag je voederpas digitaal aan via dit formulier of op papier via het formulier in bijlage. Bezorg de ingevulde aanvraag en eventuele bijlagen aan de milieudienst in het gemeentehuis of mail alles naar milieu@lede.be.
Na goedkeuring van je aanvraag door het college van burgemeester en schepenen ontvang je een voederpas. Vanaf dat moment kan je de zwerfkatten beginnen voederen.
Meer info
053 60 68 25